قم سرویس - تعمیرات لوازم خانگی در قم

نمایندگی تعمیر پکیج تاچی در قم | خدمات در محل

نمایندگی تعمیر پکیج تاچی در قم | خدمات در محل

 

 

نمایندگی تعمیر پکیج تاچی در قم | خدمات در محل

 نمایندگی پکیج تاچی در قم

پکیج تاچی از قطعات و اجزای مختلفی تشکیل شده است به عنوان مثال در این پکیج کیت جرقه زن فندک پمپ آب شیر سه طرفه  شیر گاز خروجی و ورودی ترانس منبع تغذیه  فیوز حد شیر گاز یون حسگر فلو سنسور گیج آب دیجیتال سوکت دیسپلی ترموستات اتاقی وجود دارد.

تعمیرات پکیج تاچی در شهر قم

 تقسیم بندی قطعات تشکیل دهنده پکیج تاچی

به طور کلی قطعات پکیج تاچی را می توان به دو دسته تقسیم کرد.

  1. قطعات الکترونیکی
  2. قطعات مکانیکی

در واقع قطعات الکترونیکی نیز خود به سه دسته تقسیم بندی می شود. دسته اول برد ها میباشند که وظیفه کنترل و همچنین اجرای برنامه های درخواستی را دارند. دسته دوم قطعاتی هستند که فقط به فرمان برد کنترل اجرایی مربوط می باشند که معمولا از برق ۱۱۰ و ۲۲۰ ولت تغذیه می کند. دسته سوم قطعاتی هستند که تغییرات را به برد کنترل گزارش می دهد و برد به نسبت این دیتا و اطلاعات به قطعات مجری فرمان دستور انجام عملیات و کارکرد را می دهد.

 برد اصلی کنترل در پکیج تاچی

در پکیج تاچی برد ها نسبت به شرایط اعلام شده  توسط سنسور ها و برنامه های ذخیره شده به قطعات مجری فرمان مثل پمپ و شیر گاز و جرقه زن و فن و شیر سه راهه دستور فرمان و عملکرد صادر میکند. در واقع بردها به عنوان مغز این سیستم عمل می کند. در بعضی از برد ها می توان تغییراتی را به نسبت شرایط مصرف کننده ایجاد نمود.

سرویس و تعمیر پکیج تاچی در قم

برای مثال دمایی که به واسطه مصرف کننده برای پکیج تاچی متصل به مبدل های گرمایی مثل رادیاتور ها مشخص می شود با دمای یک پکیج که به سیستم گرمایش از کف متصل است یکسان نخواهد بود و برای همین در زمان نصب پکیج تاچی باید برای تعیین دما توسط مشتری یک محدودیت ایجاد نمود.

در مثال بالا مشخص گردیم که امکان دارد در زمان نصب پکیج و سرویس پکیج به واسطه سرویس کار پکیج تاچی تغییراتی احتیاج به اعمال باشد. این تغییرات در پکیج های مختلف به چند روش انجام میشود. به عنوان مثال این تغییرات در برد می تواند شامل تغییر اختلاف دمای استارت و تبدیل نوع سوخت و همچنین حداکثر دمای آب گرم مصرفی باشد.

در برخی از برندها جهت راحتی کار و همچنین صرفه اقتصادی و انبارداری راحت تر از یک برد کنترل پیشرفته استفاده می کند این برد قادر است برای همه مدل ها کارایی داشته باشد و تنها با تغییراتی می توان این برد را در مدلهای مختلف از نظر توان نوع کار و نوع تهویه متفاوت دانست.

تعمیرکار پکیج تاچی در قم

نمایندگی تعمیر پکیج تاچی در قم | خدمات در محل

نمایندگی تعمیر پکیج تاچی در قم | خدمات در محل

 خرابی پکیج چه دلایلی دارد؟

به طور کلی دلایل مختلفی برای خرابی و همچنین ایجاد نقص در پکیج ها وجود دارد. در واقع هرچه اطلاعات بیشتر و کامل تر ای در رابطه با عملکرد و سیستم داخلی انواع پکیج داشته باشیم راحت تر می توانیم علت خرابی را درک کنیم. پکیج ها با توجه به اینکه دیواری و یا زمینی هستند که هر کدام دارای سیستم جداگانه می باشد در این قسمت شما را با قطعات پکیج که  احتمال خرابی آن ها بیشتر است آشنا خواهیم کرد. سیستم گاز رسانی و همچنین سیستم خروج محصولات احتراق مانند فنی و کلاهک تعدیل و همچنین شیر کنترل گاز و مشعل و جرقه زن و سیستم یونیزاسیون است.

سیستم هیدرولیکی پکیج نیز شامل پمپ و مبدل اصلی و ثانویه می باشد همچنین سیستم کنترلی پکیج مانند کنترل و کنترلر های فشار و جریان آب و همچنین سنسورهای دما و ترموستات حد میباشند.

هر بخش از سیستم پکیج و یا قطعات پکیج امکان دارد دچار نقص و یا خرابی در نحوه عملکرد  شوند به همین دلیل بهتر است تا سیستم داخلی پکیج ها و همچنین نحوه عملکرد آنها را بشناسید تا بتوانید در جهت تشخیص خرابی پکیج اقدام فرمایید.

در این قسمت شما را با بعضی از مفاهیم در رابطه با سیستم و کارکرد پکیج آشنا خواهیم کرد.

عملی که موجب روشن شدن پکیج می شود را درخواست می گویند. به بیان دیگر درخواست نیاز پکیج برای روشن شدن است. برای مثال باز کردن آبگرمکن مصرفی یک درخواست میباشد. دمای آب برگشتی شوفاژ در مقایسه با دمای تنظیمی کاربر یک نمونه دیگر از درخواست است.

لازم به ذکر است درخواست در پکیج به جهت روشن شدن می باشد. هنگامی که مشتری نیاز به آب گرم دارد اقدام به باز کردن آبگرم مصرفی می کند. در این حالت فرض کنید مشتری نیازمند به دمای ۸۰ درجه برای تنظیم می باشد ولی دمای آب شوفاژ ۶۵ درجه است در این حالت پکیج باید روشن شود و دما را به ۶۵ درجه سانتیگراد برساند. زمانی که درخواست ایجاد شد برد کنترل وظیفه کنترل همه جانبه سیستم را بر عهده می گیرد. در ابتدا سیستم های ایمنی را بررسی میکند و ترموستات حد را چک خواهد کرد که دمای آن پایین تر از دمای نوشته شده بر روی ترموستات حد باشد.

تعمیر انواع ارور های تاچی در قم

در حالتی که دمای ترموستات حد رنج نرمال باشد پرشر سوئیچ آب نیز چک خواهد شد. اگر آب به میزان کافی در سیستم وجود داشته باشد برد کنترل پکیج سوئیچ فن را نیز بررسی می کند اگر سوئیچ هوا یا سوئیچ فن در حالت باز باشد فن روشن خواهد شد. در این حالت پرشر سوئیچ فن بسته می شود. زمانی که پرشر سوئیچ فن بسته شد  مجددا برد کنترل پرشر سویچ فن رابررسی می‌کند . این بار باید در حالت بسته قرار بگیرد.

دستور جرقه زمانی توسط برد و از طریق ترانس جرقه انجام میشود که هیچ نقصی در سیستم وجود نداشته باشد در این حالت برد کنترل به واسطه ترانس جرقه این دستور را صادر میکند. پس از جرقه شیر گاز مسیر گاز را باز کرده تا شعله تشکیل شود در این حالت برد کنترل باید بررسی نماید که آیا شعله تشکیل شده است یا نه. تا زمانی که درخواست وجود داشته باشد و شعله تشکیل شده باشد برد کنترل از طریق میله یونیزاسیون شعله را پایدار نگه میدارد.

نمایندگی تعمیر پکیج تاچی در قم | خدمات در محل

در زمانی که شعله تشکیل نشود با توجه به برنامه ریزی برد ۳ الی ۴ بار برد به مرحله جرقه زن در می گردد و این عمل را تکرار می‌کند.

 روش های به کار بردن برد در پکیج تاچی

اولین روش با نصب اتصال مابین شاخک های ثابت در برد کنترل انجام می گیرد که به آن جامپر کردن نیز گفته می شود.

روش دوم  در این روش تعدادی کلیدهای کوچکی در قسمتی از برد کنترل نصب میشود که با خاموش و روشن کردن آنها تغییراتی اعمال می شود به این کلیدها دیپ سوئیچ اطلاق می شود.

روش سوم  در این روش احتیاجی به دسترسی به برد کنترل و یا باز کردن درب دستگاه و همچنین محفظه برد کنترل نخواهد بود. در این روش عملیات از طریق صفحه نمایشگر و کلیدهای روی درب پکیج انجام می شود.

نکته مهم و حائز اهمیت این است که سرویسکار پکیج به هیچ عنوان حق تعمیر و تغییر در ساختار اصلی برد کنترل را ندارد و در صورت بروز هرگونه اتفاقی  پس از تعمیرات مسئولیت بر عهده سرویسکار پکیج تاچی خواهد بود.

کلاهک تعدیل در دستگاه بدون فن

در واقع در دستگاه های بدون فن خروج دود از محفظه احتراق به مجرای خروجی کنترل خواهد شد. وظیفه کلاهک تعدیل در پکیج تاچی این است که در صورتی که محصولات احتراق از دودکش خارج نشد بلافاصله پکیج را متوقف خاموش کند.

 محفظه احتراق در دستگاه های فن دار

اتاق کی تعبیه شده است که به شکل یک کابین می باشد و عمل احتراق و تهویه در  آن انجام می شود. این کابین برای محفوظ کردن مجرای هوا تعبیه شده تا زمانی که دستگاه به صورت رم سیل نصب میشود هوای مورد احتیاج از محوطه نصب دستگاه تغذیه نشود. لذا در این حالت باید کلیه اتصالات بین ورق ها و درب های محفظه احتراق به صورت درزبند باشد تا در زمان روشن شدن فن هوای محوطه وارد محفظه احتراق نشود.

تعمیرات پکیج تاچی در محل در قم

نمایندگی تعمیر پکیج تاچی در قم | خدمات در محل

تعمیرگاه پکیج تاچی در قم

فن پکیج تاچی

به طور کلی می توان گفت وظیفه فن مکش هوا به داخل محفظه احتراق و همچنین بیرون راندن مواد  محترقه از محفظه احتراق می باشد. فن ها از ولتاژ ۲۲۰ ولت تغذیه می کنند. لازم به ذکر است قسمت سیم پیچی یا استاتور بیرون از کانال قرار دارد و به واسطه شفت به فن که داخل مجرای خروجی گازهای احتراق قرار دارد متصل می باشد. با توجه به بیرون راندن مواد محترقه مقدار زیادی گرما به بیرون از پکیج منتقل می شود در نتیجه دمای خروجی از لوله دودکش بسیار زیاد است لذا مصرف گاز دستگاه های فن دار مقداری بیشتر از دستگاه های بدون فن است. در دستگاه های فن دار به طرق مختلف میزان جریان هوای در حال عبور از محفظه احتراق کنترل خواهد شد تا مصرف گاز دستگاه کمتر شود و همچنین میزان بازدهی پکیج بالاتر برود.

کنترل هوای خروجی در پکیج تاچی از دودکش به چند روش انجام می شود.

 روش اول

در این روش دهانه خروجی فن معمولی میلیمتر می باشد که در صورت کم بودن دهانه خروجی توان مقدار هوای خروجی فن باید کنترل شود. عمل کنترل هوای خروجی به واسطه حلقه هایی که در سایزهای مختلف توسط شرکت سازنده در دستگاه قرار می گیرد انجام خواهد شد.

 روش دوم

در روش دوم دریچه های در دهانه خروجی لوله دودکش قرار می دهند که در حالت عادی به صورت عمودی میباشد و حرکت آن به صورت افقی دهانه مسدود می باشد. با تنظیم کردن دریچه که به آن آمپر گفته می شود میتوان مقدار هوای خروجی از فن را کنترل نمود.

روش سوم

روش سوم هیچ گونه عملی به واسطه سرویسکار پکیج تاچی انجام نخواهد شد. دستگاه متفاوت میباشد به این فن ها مدولار یا تنظیمی نیز گفته می شود. در این روش ابتدا فن با دور زیاد شروع به کار می کند. در این حالت مقاومت مسیر دودکش توسط پرشر فن کنترل خواهد شد سپس دور فن به مقدار لازم تنظیم شده در نتیجه مقدار هوای خروجی تا اندازه بسیار زیادی کاهش می یابد.

 مبدل حرارتی پکیج دیواری تاچی

به لوله های مارپیچ به وسیله تعداد زیادی تیغه به هم متصل شده اند تا در برابر شعله مشعل قرار بگیرند مبدل حرارتی گفته می شود. مبدل های حرارتی معمولاً از جنس فلز می باشند تا رسانای خوبی را داشته باشند همچنین از نظر قیمت ارزان تر  هستند ولی برخی از مبدل ها از جنس استیل بوده که نسبت به مبدل های مسی بازدهی بیشتری دارند ولی  در همه دستگاه ها استفاده نمی شود.

مبدل های حرارتی به دو دسته کلی تقسیم بندی می شود.

مبدل های حرارتی تک منظوره و مبدل های حرارتی دو منظوره

مبدل های حرارتی تک منظوره شامل یک مسیر حرکت سیال هستند و فقط آب مدار گرمایشی از آنها عبور می کند.

مبدل های دو منظوره  دارای دو مسیر حرکت سیال می باشند که از داخل یکدیگر عبور می کند. در واقع این مسیرها برای آب مدار گرمایش و همچنین آب مدار مصرفی تعبیه شده اند. در مبدل های حرارتی تعداد تیغ های متصل کننده ها را فین میگویند. بسیار مهم و حائز اهمیت است که هرچه تعداد پره های فین بیشتر باشد گرمای بیشتری از شعله دریافت میشود ولی می تواند انسداد در مسیر عبور جریان دود را نیز ایجاد کند به همین دلیل در دستگاه های فن دار از مبدلهای استفاده می‌شود که تعداد پره های فین های آن در مقایسه با دستگاه های بدون فن بیشتر باشد تا در زمان عملکرد فن و خروج محصولات احتراق مقدار بیشتری از گرمای جذب شعله مبدل گردد.

نمایندگی تعمیر پکیج تاچی در قم | خدمات در محل

 

نمایندگی تعمیر پکیج تاچی در قم | خدمات در محل

در پکیج های دو مبدله آب گرم مصرفی در این قسمت گرم می شود در مبدل ثانویه لایه هایی از جنس مس و استیل تعبیه شده است که در بین آنها به صورت یک در میان آب مدار گرمایش و آب مصرفی در جهت مخالف یکدیگر شروع به حرکت می نمایند. این کار سبب می‌شود تا آب مدار گرمایش در مبدل اصلی گرم شده بود گرمای خود را به لایه های مبدل ثانویه بدهد. در واقع مسیرهای داخلی مبدل ثانویه که به صورت مارپیچ از بین یکدیگر عبور می کنند باعث می شوند تا گرمایی بیشتری منتقل شود.

مبدل ثانویه دارای چهار ورودی و خروجی است و سوراخ هایی که در طول مبدل در مقابل همدیگر قرار می گیرند به طور کامل با هم مرتبط هستند. مبدل ثانویه به واسطه دو پیچ به بدنه کلکتور مبدل متصل شده است و بین مبدل ثانویه و بدنه  کلکتور از اورینگ هایی استفاده شده که وظیفه آب بندی را بر عهده دارد. در پکیج های دو مبدله جهت کنترل مسیر حرکت آب گرمایی از یک شیر سه  راهی استفاده می نمایند در واقع این شیر سه راه در مسیر رفت نصب می شود.

خدمات تخصصی پکیج تاچی در قم

مرکز خدمات تخصصی قم سرویس پکیج های تاچی را توسط تعمیرکاران متخصص و کارآمد اداره می گردد. این واحد معتبر و مجاز به تعمیرات می باشد. از پکیج در منازل و محیط های کاری متفاوتی استفاده می شود که دستگاه به دلیل استفاده روزمره و فشار کاری بالا، می تواند خیلی زود دچار استهلاک شده  و نیازمند به تعمیرات شود.برای حل این مشکلات می توانید با مرکز تخصصی تعمیرات انواع پکیج تاچی .بوتان.ایساتیس.ایران رادیاتور وغیره… تماس برقرار نمایید.

تماس و مشاوره باما

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *