قم سرویس - تعمیرات لوازم خانگی در قم

 

نمایندگی تعمیر پکیج ایساتیس در مدرس قم

تعمیر پکیج ایساتیس یکی از خدمات تخصصی است که در نمایندگی تعمیر پکیج ایساتیس در مدرس قم انجام می گیرد . این خدمات شامل تعمیر و تعویض قطعات و … می باشد . در این مقاله قصد داریم به برخی از مشکلات و مسائل پیرامون پکیج ایساتیس بپردازیم با ما همراه باشید .

نمایندگی تعمیر پکیج ایساتیس در مدرس قم

قطعات پکیج ایساتیس

در ادامه این بخش از مقاله قصد داریم به بررسی برخی از اجزای اصلی پکیج ایساتیس بپردازیم با ما همراه  باشید .

·        برد اصلی پکیج ایساتیس

برد اصلی یکی از قطعات مهمی است که در پکیج وجود دارد که مدیریت پکیج ایساتیس را بر عهده دارد و بیشتر قطعات پکیج از آن دستور می گیرند . قطعات زیادی به برد اصلی متصل هستند که عبارتنداز :

Ø     بلوک ترمینال تغذیه

Ø     فیوز

Ø     فن

Ø     سوئیچ فشار آب

Ø     سنسور آب گرم

Ø     شیر سه راهه

Ø     پمپ

Ø     سنسور حرارت مرکزی

Ø     ترموستات ایمنی

Ø     الکترود حسگر شعله و الکترود جرقه

با توجه به اینکه قطعات زیادی به برد اصلی متصل هستند در صورت خرابی و مشکل داشتن این قطعه ، کار بقیه اجزا پکیج دچار با مشکل روبرو خواهد شد . لذا در صورت بروز مشکل حتما با نمایندگی تعمیر پکیج ایساتیس در مدرس قم تماس بگیرید 

تعمیرکار مجاز پکیج ایساتیس در مدرس قم

·        مبدل حرارتی پکیج ایساتیس

 

یکی از قطعات پکیج ها مبدل حرارتی می باشد که وظیفه آن گرم‌ کردن آب پکیج است .

تنها قطعه ای در پکیج که در تماس مستقیم با شعله قرار دارد مبدل حرارتی است .

البته برخی از پکیج ها علاوه بر مبدل اصلی دارای یک مبدل ثانویه نیز هستند که جنس آن قطعه استیل است و در کنار مبدل اصلی قرار دارد که وظیفه ی آن تامین آب گرم مصرفی ساختمان است .

مبدل حرارتی پکیج ایساتیس به این صورت عمل می کند که از یک سمت آن آب وارد می شود که در قرار گرفتن جریان شعله و نیز با توجه به نوع شکل پره ها و فین های مبدل حرارت جذب آب شده و در نتیجه آب گرم می شود  .

جنس متریال استفاده شده برای مبدل حرارتی مس است که باعث بالا رفتن راندمان تبادل دمایی می شود . همچنین در صورت به  وجود آمدن هر گونه مشکل در این قطعه می توانید با نمایندگی تعمیر پکیج ایساتیس در مدرس قم تماس بگیرید .

·        فن پکیج ایساتیس

امکان دارد در برخی موارد در داخل محفظه پکیج ایساتیس احتراق ایجاد شود و این احتراق موجب ایجاد دود و گاز شود .

در این مواقع به وسیله ای نیاز است تا مواد حاصل از این احتراق را خارج کند که فن این کار را انجام می دهد .

برخی اوقات ممکن است فن پکیج ایساتیس شما با اختلال روبرو شود که یکی از راه های تشخیص آن صدای فن می باشد زیرا نباید فن صدای خیلی بلندی داشته باشد در صورت شنیدن اینگونه صداها باید بدانید که فن دچار مشکل شده است و لازم است تعمیر و یا تعویض گردد .

همچنین برد ، در صورت خراب بودن فن اجازه روشن شدن را به پکیج نمی دهد . که این کار به جهت ایمنی بیشتر و جلوگیری از آسیب دیدن پکیج صورت می گیرد .

·        کلید حد پکیج ایساتیس

 

کلید حد پکیج یکی از کلید هایی که در پکیج موجود می باشد و عملکرد آن به این صورت می باشد که :

هنگام بالا رفتن دمای پکیج ، مدار مورد نظر را قطع کرده و در نتیجه پکیج خاموش می ‌شود ، این عمل برای ایمنی دستگاه نیاز است .

در حقیقت می‌ توان گفت وظیفه کلید حد کنترل کردن دمای آب پکیج است . محل نصب کلید حد بر روی لوله رفت آب و یا بر روی مبدل اصلی است .

همچنین کلید حد با نام ترموستات حد پکیج هم شناخته می شود . چنانچه این کلید با مشکل روبرو شود باید آن را تعویض نمایید البته در بعضی از موارد امکان تعمیر آن هم وجود دارد .

هنگامی که کلید حد فعال شود پکیج خاموش شده و تا زمانی که دمای آب کاهش پیدا نکند اجازه روشن شدن به پکیج داده نمی شود . این کار از آسیب دیدن و ایجاد خطرات جلوگیری می کند .

سرویسکار پکیج ایساتیس در مدرس قم

·        پمپ سیرکولاتور پکیج ایساتیس

وظیفه پمپ سیرکولاتور ایجاد جریان آب در مدار گرمایشی پکیج ایساتیس است .

این پمپ آب را از سمت رادیاتورهای ساختمان مکش می کند و به مبدل اولیه می رساند .

آب پس از گرم شدن در مبدل اولیه دوباره به مدار گرمایشی و به سمت رادیاتور ها بر می گردد تا مجدد دمای خود را در شوفاژ ها از دست بدهد و این جریان هم چنان ادامه پیدا می کند .

بخش های مهم پمپ سیرکولاتور عبارتنداز:

پوسته و استاتور ، روتور ، پروانه پمپ ، حوضینگ ، خازن و موتور ، شیر هواگیری اتوماتیک و کلید تغییر سرعت پمپ .

لازم به ذکر است که در صورت بروز هرگونه مشکل در این قطعه می توانید با نمایندگی تعمیر پکیج ایساتیس در مدرس قم تماس حاصل فرمایید .

·        شیر گاز پکیج ایساتیس

یکی از ابزار های ضروری در پکیج شیر‌گاز می باشد که از فلز آلومینیوم برای ساخت آن استفاده شده است .

قطعات تشکیل دهنده شیر گاز پکیج ایساتیس شامل سه بوبین و دو شیر برقی می باشد و برق مستقیمی که این با آن کار می کند 220 ولت است .

هنگامی که شما می خواهید میزان شعله را کم و زیاد کنید در حقیقت باید جریان گاز را قطع و وصل کنید که در زیر محل احتراق قرار دارد .

 

همچنین شما می توانید جهت تنظیم شیر گاز پکیج ایساتیس خود از این 3 روش استفاده کنید :

1.   تنظیم به وسیله صفحه کلید : در این روش تنظیم با استفاده از صفحه نمایش انجام  می شود .

2.   تنظیم چشمی : در تنظیم چشمی میزان شعله را شما باید 2 الی 3 سانتی متر در نظر بگیرید .

3.   تنظیم مکانیکی : در تنظیم مکانیکی از فشار سنج گاز خروجی استفاده می شود .

ارورهای پکیج ایساتیس

ارور E1

ارور E1 هنگامی بر روی صفحه نمایش نشان داده می شود که آب درون پکیج کاهش پیدا کرده باشد. برای رفع این ارور باید مبدل ها را بررسی کرده تا رسوب نگرفته باشد. رادیاتورها و لوله ها را چک کنید تا از عم وجود نشتی در پکیج مطمیٔن شوید . در صورتی که هیچ یک از موارد بالا مشکل نداشت، احتمالا ایراد از پرشر سویٔیج بوده و باید تعویض گردد . برای رفع این مشکل می توانید با نمایندگی تعمیر پکیج ایساتیس در مدرس قم تماس بگیرید .

تعمیرات پکیج ایساتیس در مدرس قم

ارور  E2

با نشان دادن این ارور در پکیج می توان پی به عدم تشکیل شعله برد . در صورت نمایش این ارور ابتدا گاز ساختمان را بررسی کنید تا افت پیدا نکرده باشد . سپس جرقه زن را بررسی کنید و در صورت وجود مشکل آن را تعویض کنید . علاوه بر این یون تشخیص شعله سیستم را نیز بررسی کنید تا مشکلی نداشته باشد . در صورتی که تمامی موارد را بررسی کردید احتمالا الکترود جرقه زن برد خراب شده و باید تعویض شود .

ارور E3

ارور E3 نشان دهنده وجود مشکل در NTC حرارتی می باشد . جهت رفع این مشکل باید این قطعه تعویض گردد .

ارور E4 

 

این ارور نشان دهنده وجود مشکل در NTC آب گرم مصرفی بوده که با تعویض این قطعه این ارور از بین می رود .

ارور E6

در صورت رخ دادن مشکل در سنسور دود این ارور نمایش داده می شود . در این شرایط پکیج خود به خود خاموش می شود و یا فن از کار می افتد . برای برطرف کردن این مشکل ابتدا مسیر دودکش را بررسی کنید تا مسدود نباشد . چنانچه مسیر دودکش ها را چک کردید و مشکلی دیده نشد احتمالا فن و یا اتصالات آن دچار اختلال شده و باید تعویض گردد .

ارور E7

ارور E7 زمانی نمایش نشان داده می شود که دمای آب مصرفی بیش از حد افزایش یافته باشد . یکی از علت های رخ دادن این مشکل گیرپاژ کردن پمپ و یا نیم سوز شدن آن می باشد و باید قبل از سوختن تعمیر گردد . از دلایل دیگر این مشکل خرابی ترموستات حد بوده که باید تعویض گردد .

ارور E8

این ارور زمانی بر روی پکیج نمایش داده می شود که ارتباطات درون برد دچار اختلال شده باشد . با توجه به حساس بودن و تخصصی بودن این مشکل حتما از یک تکنسین متخصص در این زمینه کمک بگیرید .

ارور E01

ارور E01  در صورت گرمای بیش از اندازه دستگاه بر روی صفحه نمایش داده می شود . در صورت بروز این مشکل لازم است ترموستات حد ، تخلیه هوای مسیر ، عملکرد پمپ و یا رله پمپ را هر کدام به صورت جداگانه بررسی کرده و مشکل را برطرف نمایید .

ارور E02

ارور E02 نشان دهنده افزایش بیش از حد دما در گرمایش رفت پکیج می باشد . برای برطرف کردن این مشکل ابتدا باید سیستم هواگیری شود و مبدل ها رسوب گیری گردند . چنانچه با انجاممراحل گفته شده مشکل همچنان پا بر جا بود ، باید سنسور NTC را تعویض نمایید .

برای رفع این مشکل می توانید با نمایندگی تعمیر پکیج ایساتیس در مدرس قم تماس بگیرید .

ارور E03

این ارور با تغییر دمای آب گرم نمایش داده می شود . برای برطرف کردن این ارور مطابق با ارور E02  عمل کنید .

ارور E05

با نمایش ارور E05  به معنای این است که آب در مدار رفت و برگشت بالا رفته است . برای برطرف کردن این ارور باید سیستم را هواگیری کنید و اگر ارور رفع نشد ، شیر پر کن را باز کنید . اگر همچنان مشکل پا بر جا بود ، NTCها را بررسی نمایید .

E06

هنگامی که این ارور بر روی صفحه نمایش نشان داده می شود به این معناست که دمای آب گرم برگشت زیاد شده باشد . برای برطرف کردن این ارور ابتدا سیستم را هواگیری نمایید و سپس NTC را بررسی کرده و در صورت پا برجا بودن مشکل را تعویض کنید .

ارور E10

با به وجد آمدن مشکل در سنسور فشار این ارور بر روی صفحه نمایش نشان داده می شود . برای رفع این مشکل کابل های سنسور را چک کرده و چنانچه که مشکلی مشاهده نکردید ، سنسور را تعویض کنید . برای رفع این مشکل می توانید با نمایندگی تعمیر پکیج ایساتیس در مدرس قم تماس بگیرید .

ارور E11

مشاهده ارور E11 بر روی صفحه نمایش به معنای این است که فشار آب در مدار کم می باشد که با باز کردن شیر فشار این ارور رفع می شود .

ارور E12

 

 

زیاد بودن فشار آب در مدار به علت آب گیری بیش از اندازه پکیج علت نمایش ارور E12

بر روی صفحه نمایش است . برای برطرف کردن این ارور مقداری از آب دستگاه را تخلیه کنید و در صورت از بین نرفتن این ارور ، شیر پرکن را بررسی نمایید .

ارور E13

ارور E13 با خرابی سنسور NTC بر روی صفحه نمایش داده می شود . برای برطرف کردن این ارور سیم های رابط سنسور را بررسی کنید و در صورتی که مشکلی نداشت سنسور را تعویض کنید .

ارور E14

این ارور هنگامی نمایش داده می شود که سنسور برگشت گرمایش دچار مشکل شده باشد . برای برطرف کردن این ارور این قطعه باید تعویض گردد .

ارور E15

ارور E15 نشان دهنده مشکل در سنسور آب مصرفی می باشد . برای رفع این ارور مطابق با ارور E13 عمل کنید .

ارور E21

این ارور بر روی صفحه نمایش با بروز مشکل در PBC که موجب خاموش شدن پکیج می گردد ، نشان داده می شود . برای رفع این مشکل باید این قطعه تعویض گردد .

ارور E31

ارور E31 نشان دهنده عدم تشکیل شعله می باشد. برای رفع این ایراد می بایست جرقه زن، شیر گاز، برد الکترونیکی و گاز مصرفی را هر کدام را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار دهید .

ارور E32

ارور E32 نشان دهنده پرش شعله است که یا به دلیل نوسانات گاز و یا به علت خرابی الکترود می باشد که باید تعویض شود 

 

جهت انجام این کار با نمایندگی تعمیر پکیج ایساتیس در مدرس قم در تماس باشید .

ارور E41

این ارور با به وجود آمدن مشکل در سوییچ پرشر هوا نمایش داده می شود . که لازم است پرشر سویٔیچ را باز کنید تا این ارور از بین رود .

ارور E43

با نمایش ارور E43 می توان به تاخیر در بسته بودن پرشر سویٔیچ پی برد . برای رفع این ارور ابتدا پرشر سویٔیچ را بررسی و سپس فن را چک کنید .

ارور E50

این ارور زمانی نمایش داده می شود که اتصال کانکتور دچار مشکل شده باشد که باید اتصالات را بررسی نمایید .

ارور E60

با به وجود آمدن این مشکل در پمپ این ارور نمایش داده می شود که در این مواقع باید تمامی بخش های پمپ را مورد بررسی قرار دهید . برای رفع این مشکل می توانید با نمایندگی تعمیر پکیج ایساتیس در مدرس قم تماس بگیرید .

 

ارور E61

نمایش این ارور E61 نشانه ای از وجود مشکل در پمپ پکیج برد است که باید پمپ تعمیر شود .

نمایندگی در مدرس قم

تکنسین تعمیر پکیج ایساتیس که روی دستگاه شما کار می‌ کند ، مهارت و تجربه کافی در زمینه تعمیر تمامی مشکلات پکیج شما را دارند . به همین علت جای هیچ نگرانی وجود ندارد . نمایندگی تعمیر پکیج ایساتیس در مدرس قم در استخدام تکنسین ‌های تعمیر پکیج فیلتر های سختگیرانه ‌ای دارد و پس از عبور از این فیلترها تکنسین ها جهت تعمیر دستگاه شما به محل مورد نظر مشتریان اعزام می ‌شوند.

مشاوره و تماس با ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *